TFZGTR15B
Mfr.Part #
TFZGTR15B
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Zener Diodes DIODE ZENER TUMD2 1913 SIZE 15V
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Zener Diodes
Configuration :
Single
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Pd - Power Dissipation :
500 mW
Series :
TFZ15B
Vz - Zener Voltage :
14.62 V
Zener Current :
10 mA
Zz - Zener Impedance :
16 Ohms