1N6154US
Mfr.Part #
1N6154US
Manufacturer
Semtech
Description
Zener Diodes MIL1 500 W BIPOLAR TVS, SQUARE:SQUARE
Manufacturer :
Semtech
Product Category :
Zener Diodes
Packaging :
Bulk
Pd - Power Dissipation :
1.5 kW
Series :
1N615
Datasheets
1N6154US
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes 1-Line 5V 13pF 7.5A(8/20us) SLP0603P2X3F
    ESD Suppressors / TVS Diodes 1-LINE 4V 0.8PF 20A BI SLP0603P2X3F
    ESD Suppressors / TVS Diodes Low-Capacitance TVS Diode Array
    ESD Suppressors / TVS Diodes 1-Line 12V 30.2A TVS
    ESD Suppressors / TVS Diodes 1-Line 24V 15.4A TVS
Catalog related products
Related products
Part Manufacturer Stock Description
1N6100 Microchip Technology 5,000 ESD Suppressors / TVS Diodes Diode Array
1N6102 Semtech 5,000 Zener Diodes T MET BI 500W 6.8V