14381-10SG-300
Mfr.Part #
14381-10SG-300
Manufacturer
CONXALL
Description
Standard Circular Connector MAXI-CON PANEL #16 PC TAIL
Manufacturer :
CONXALL
Product Category :
Standard Circular Connector
Contact Gender :
Socket (Female)
Contact Plating :
Gold
Mounting Style :
Panel
Number of Positions :
10 Position
Product :
Connectors
Series :
Maxi-Con-X
Termination Style :
Solder
Datasheets
14381-10SG-300
Manufacturer related products
    Modular Connectors / Ethernet Connectors RJ45 CAT 6 PNL HSNG THREADED FEED-THRU
    Modular Connectors / Ethernet Connectors RJ45 CAT 5e PNL HSNG THREADED FEED-THRU
    Modular Connectors / Ethernet Connectors RJ45 CAT 6 PNL HSNG QUICK CONN FEED-THRU
    Modular Connectors / Ethernet Connectors Data-Con-X IP68 Cap w/ Washer Large
    Modular Connectors / Ethernet Connectors THREADED CAP
Catalog related products
  • Amphenol Sine Systems
    Standard Circular Connector Plug Kit, shell size 18, 6 positions, pin, wide thread, cable clamp backshell
  • Amphenol Sine Systems
    Standard Circular Connector Plug Kit, Shell size 24, 16 positions, socket, reduced diameter seal, wide thread, cable clamp backshell
    Standard Circular Connector Plug Kit, Shell size 24, 16 positions, socket, standard seal, wide thread, cable clamp backshell
  • Amphenol Aerospace
    Standard Circular Connector RECEPT
Related products
Part Manufacturer Stock Description
1438 Adafruit 165 Power Management IC Development Tools Motor/Stepper/Servo Shield for Arduino
1438 Keystone Electronics 4,198 Circuit Board Hardware - PCB MIC JK .040-.050 GLD
1438 JKL Components 14 Lamps Std Mini Bayonet 3.8V .43A 1.6M