24281-31PG-300
Mfr.Part #
24281-31PG-300
Manufacturer
CONXALL
Description
Standard Circular Connector MEGA-CON PANEL #20 PC
Manufacturer :
CONXALL
Product Category :
Standard Circular Connector
Contact Gender :
Pin (Male)
Contact Plating :
Gold
Mounting Style :
Panel
Number of Positions :
31 Position
Product :
Connectors
Series :
Mega-Con-X
Termination Style :
Solder Tail
Datasheets
24281-31PG-300
Manufacturer related products
    Modular Connectors / Ethernet Connectors RJ45 CAT 6 PNL HSNG THREADED FEED-THRU
    Modular Connectors / Ethernet Connectors RJ45 CAT 5e PNL HSNG THREADED FEED-THRU
    Modular Connectors / Ethernet Connectors RJ45 CAT 6 PNL HSNG QUICK CONN FEED-THRU
    Modular Connectors / Ethernet Connectors Data-Con-X IP68 Cap w/ Washer Large
    Modular Connectors / Ethernet Connectors THREADED CAP
Catalog related products
  • Amphenol Sine Systems
    Standard Circular Connector Plug Kit, shell size 18, 6 positions, pin, wide thread, cable clamp backshell
  • Amphenol Sine Systems
    Standard Circular Connector Plug Kit, Shell size 24, 16 positions, socket, reduced diameter seal, wide thread, cable clamp backshell
    Standard Circular Connector Plug Kit, Shell size 24, 16 positions, socket, standard seal, wide thread, cable clamp backshell