ESR10EZPJ683
Mfr.Part #
ESR10EZPJ683
Description
Thick Film Resistors - SMD 0805 68Kohm 5% Anti Surge AEC-Q200
Case Code - in :
0805
Case Code - mm :
2012
Power Rating :
400 mW
Resistance :
68 kOhms
Tolerance :
5 %
Voltage Rating :
150 V