ESR25JZPJ680
Mfr.Part #
ESR25JZPJ680
Description
Thick Film Resistors - SMD 1210 68ohm 5% Anti Surge AEC-Q200
Case Code - in :
1210
Case Code - mm :
3225
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Resistance :
68 Ohms
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Tolerance :
5 %
Voltage Rating :
200 V