LTR10EZPJ752
Mfr.Part #
LTR10EZPJ752
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Thick Film Resistors - SMD 0508 7.5Kohm 5% Rev Term AEC-Q200
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Application :
Automotive Grade
Case Code - in :
0508 (Reversed)
Case Code - mm :
1220 (Reversed)
Features :
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
7.5 kOhms
Series :
LTR
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Tolerance :
5 %