SDR03EZPF1603
Mfr.Part #
SDR03EZPF1603
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Thick Film Resistors - SMD 0603 160Kohm 1% Anti Surge AEC-Q200
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Application :
Automotive Grade
Case Code - in :
0603
Case Code - mm :
1608
Features :
Anti-Surge Resistors
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
300 mW
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
160 kOhms
Series :
SDR
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
150 V