ESR18EZPJ151
Mfr.Part #
ESR18EZPJ151
Description
Thick Film Resistors - SMD 1206 150ohm 5% Anti Surge AEC-Q200
Case Code - in :
1206
Case Code - mm :
3216
Power Rating :
330 mW (1/3 W)
Resistance :
150 Ohms
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Tolerance :
5 %
Voltage Rating :
200 V