ESR18EZPJ271
Mfr.Part #
ESR18EZPJ271
Description
Thick Film Resistors - SMD 1206 270ohm 5% Anti Surge AEC-Q200
Case Code - in :
1206
Case Code - mm :
3216
Power Rating :
330 mW (1/3 W)
Resistance :
270 Ohms
Tolerance :
5 %
Voltage Rating :
200 V