ESR10EZPF1303
Mfr.Part #
ESR10EZPF1303
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Thick Film Resistors - SMD 0805 130Kohm 1% Anti Surge AEC-Q200
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Application :
Automotive Grade
Case Code - in :
0805
Case Code - mm :
2012
Features :
Anti-Surge Resistors
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
400 mW
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
130 kOhms
Series :
ESR
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
150 V