KTR10EZPF4421
Mfr.Part #
KTR10EZPF4421
Description
Thick Film Resistors - SMD 0805 4.42Kohm 1% High Voltage
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Resistance :
4.42 kOhms
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
400 V