KTR10EZPF82R5
Mfr.Part #
KTR10EZPF82R5
Description
Thick Film Resistors - SMD 0805 82.5ohm 1% High Voltage
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Resistance :
82.5 Ohms
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
400 V