KTR10EZPF5761
Mfr.Part #
KTR10EZPF5761
Manufacturer
ROHM Semiconductor
Description
Thick Film Resistors - SMD 0805 5.76Kohm 1% High Voltage
Manufacturer :
ROHM Semiconductor
Product Category :
Thick Film Resistors - SMD
Application :
Automotive Grade
Case Code - in :
0805
Case Code - mm :
2012
Features :
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Resistance :
5.76 kOhms
Series :
KTR
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
400 V