KTR10EZPF1371
Mfr.Part #
KTR10EZPF1371
Description
Thick Film Resistors - SMD 0805 1.37Kohm 1% High Voltage
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Resistance :
1.37 kOhms
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
400 V