KTR10EZPF5113
Mfr.Part #
KTR10EZPF5113
Description
Thick Film Resistors - SMD 0805 511Kohm 1% High VoltageAEC-Q200
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
511 kOhms
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
400 V