IFF450B12ME4S8PB11BPSA1
- Mfr.Part #
- IFF450B12ME4S8PB11BPSA1
- Manufacturer
- Infineon Technologies
- Description
- IGBT Modules MEDIUM POWER ECONO
- Manufacturer :
- Infineon Technologies
- Product Category :
- IGBT Modules
- Collector- Emitter Voltage VCEO Max :
- 1200 V
- Collector-Emitter Saturation Voltage :
- 1.75 V
- Continuous Collector Current at 25 C :
- 450 A