SR731ETTP2R20F
Mfr.Part #
SR731ETTP2R20F
Manufacturer
KOA Speer
Description
Current Sense Resistors - SMD 2.2ohms 1% 200 PPM
Manufacturer :
KOA Speer
Product Category :
Current Sense Resistors
Case Code - in :
0402
Case Code - mm :
1005
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
166 mW (1/6 W)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
2.2 Ohms
Series :
SR73
Technology :
Thick Film
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Termination :
2 Terminal
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
1 %