SR732ETTER187F
Mfr.Part #
SR732ETTER187F
Manufacturer
KOA Speer
Description
Current Sense Resistors - SMD 0.187ohms 1% 100PPM
Manufacturer :
KOA Speer
Product Category :
Current Sense Resistors
Case Code - in :
1210
Case Code - mm :
3225
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
187 mOhms
Series :
SR73
Technology :
Thick Film
Temperature Coefficient :
100 PPM / C
Termination :
2 Terminal
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
1 %