UR73VD2ATTD22L0F
Mfr.Part #
UR73VD2ATTD22L0F
Manufacturer
KOA Speer
Description
Current Sense Resistors - SMD 1/2W 0.022 Ohm 1% 75ppm AEC-Q200
Manufacturer :
KOA Speer
Product Category :
Current Sense Resistors
Case Code - in :
0805
Case Code - mm :
2012
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
22 mOhms
Series :
UR73V
Technology :
Metal Foil
Temperature Coefficient :
75 PPM / C
Termination :
2 Terminal
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
1 %