UR73D2BTTD15L0F
Mfr.Part #
UR73D2BTTD15L0F
Manufacturer
KOA Speer
Description
Current Sense Resistors - SMD .015 OHM 1/2W 1%
Manufacturer :
KOA Speer
Product Category :
Current Sense Resistors
Case Code - in :
1206
Case Code - mm :
3216
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
500 mW (1/2 W)
Resistance :
15 mOhms
Series :
UR73
Technology :
Thick Film
Temperature Coefficient :
200 PPM / C
Termination :
2 Terminal
Termination Style :
SMD/SMT
Tolerance :
1 %