IEGHF66-1-61-50.0-A-01-V
Mfr.Part #
IEGHF66-1-61-50.0-A-01-V
Manufacturer
AIRPAX / Sensata
Description
Circuit Breakers Cir Brkr Hyd Mag
Manufacturer :
AIRPAX / Sensata
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Toggle
Current Rating :
50 A
Illuminated :
Not Illuminated
Maximum Operating Temperature :
+ 85 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Number of Poles :
2 Pole
Product :
Magnetic Circuit Breakers
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Schurter
    Circuit Breakers snap-in, on-off switch,1pole, rocker: red, marking: I/0-black, front flange: black, 5A
  • Schurter
    Circuit Breakers snap-in, on-off switch,1pole, rocker: white, marking: I/0-embossed, front flange: grey, 20A
    Circuit Breakers snap-in, on-off switch,1pole, rocker: white, marking: I/0-embossed, front flange: black, 3A
    Circuit Breakers snap-in, on-off switch,1pole, rocker: green, marking: I/0-embossed, front flange: black, 20A