RMC32K100FTP
Mfr.Part #
RMC32K100FTP
Manufacturer
Kamaya
Description
Thick Film Resistors - SMD 10 Ohms 1% 2.0A AEC-Q200
Manufacturer :
Kamaya
Product Category :
Thick Film Resistors
Application :
Automotive Grade
Case Code - in :
1206
Case Code - mm :
3216
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
10 Ohms
Series :
RMC
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
200 V