RMC20K201FTP
Mfr.Part #
RMC20K201FTP
Manufacturer
Kamaya
Description
Thick Film Resistors - SMD 200 Ohms 1% 2.0A AEC-Q200
Manufacturer :
Kamaya
Product Category :
Thick Film Resistors
Application :
Automotive Grade
Case Code - in :
0805
Case Code - mm :
2012
Maximum Operating Temperature :
+ 155 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Packaging :
Cut Tape, MouseReel, Reel
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Qualification :
AEC-Q200
Resistance :
200 Ohms
Series :
RMC
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
150 V