RMC32K242FTP
Mfr.Part #
RMC32K242FTP
Description
Thick Film Resistors - SMD 2.4 kOhms 1% 2.0A AEC-Q200
Power Rating :
250 mW (1/4 W)
Resistance :
2.4 kOhms
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
200 V