RMC20K511FTP
Mfr.Part #
RMC20K511FTP
Description
Thick Film Resistors - SMD 510 Ohms 1% 2.0A AEC-Q200
Power Rating :
125 mW (1/8 W)
Resistance :
510 Ohms
Tolerance :
1 %
Voltage Rating :
150 V