109E1724M501
Mfr.Part #
109E1724M501
Manufacturer
Sanyo Denki
Description
DC Fans DC Fan, 172x51mm, 24VDC, Ribless, Tachometer
Manufacturer :
Sanyo Denki
Product Category :
DC Fans
Airflow :
148 CFM (4.2 m3/min)
Depth :
51 mm
Features :
Tachometer
Height :
172 mm
Housing Material :
Aluminum
Noise :
36 DBA
Operating Supply Voltage :
24 VDC
Series :
9E Type
Speed :
2000 RPM
Termination Style :
Wire Leads
Type :
Tubeaxial
Width :
172 mm
Datasheets
109E1724M501
Manufacturer related products
    Controllers Sensor for San Ace Controller with IoT Functionality, Accelerometer
    Controllers Sensor for San Ace Controller with IoT Functionality, Temperature / Humidity Sensor
    Controllers Sensor for San Ace Controller with IoT Functionality, Air Pressure Sensor
Catalog related products
  • CUI Devices
    DC Fans dc axial fan, 92 mm square, 25 mm, 24 Vd