11938MA-24P-EL-00
Mfr.Part #
11938MA-24P-EL-00
Description
DC Fans Axial Fan, 119x38mm, 24VDC, 181CFM, Flange, 3Lead Wires, Locked Rotor Sensor
Airflow :
181 CFM (5.1 m3/min)
Depth :
38 mm
Features :
Locked Rotor Sensor
Height :
119 mm
Operating Supply Voltage :
24 VDC
Series :
11938MA
Width :
119 mm
Datasheets
11938MA-24P-EL-00
Manufacturer related products
    Stepper Motors Hybrid Step Motor, 42mm, 1.8 Degree Step Angle, 0.8A Current, 7.3 Ohm Resistance
    Fan Accessories Fan Guard for 2400 Series, 60x60mm
    Fan Accessories Fan Guard for 5900/6800 Series, 150x172mm
  • CUI Devices
    DC Fans dc axial fan, 92 mm square, 25 mm, 24 Vd