11938MA-12P-EA-D0
Mfr.Part #
11938MA-12P-EA-D0
Description
DC Fans Tubeaxial Fan, 119x38mm, 12VDC, 181.1CFM, Flange Mount, Ball Bearing, Lead Wires
Airflow :
181 CFM (5.1 m3/min)
Bearing Type :
Ball
Series :
11938MA
Type :
Tubeaxial
Datasheets
11938MA-12P-EA-D0
Manufacturer related products
    Stepper Motors Hybrid Step Motor, 42mm, 1.8 Degree Step Angle, 0.8A Current, 7.3 Ohm Resistance
    Fan Accessories Fan Guard for 2400 Series, 60x60mm
    Fan Accessories Fan Guard for 5900/6800 Series, 150x172mm
  • CUI Devices
    DC Fans dc axial fan, 92 mm square, 25 mm, 24 Vd