E2E-X10MB3D12 2M
Mfr.Part #
E2E-X10MB3D12 2M
Manufacturer
Omron Industrial Automation
Description
Proximity Sensors M12 Unsheild Output PNP, IOLink COM2, 2M
Manufacturer :
Omron Industrial Automation
Product Category :
Proximity Sensors
Mounting Style :
Wire
Output Configuration :
PNP-NO/NC
Sensing Distance :
10 mm
Sensing Method :
Inductive
Datasheets
E2E-X10MB3D12 2M
Manufacturer related products
    ESD Suppressors / TVS Diodes Electrode Disch arge Modules 5
    ESD Suppressors / TVS Diodes Electrode Discharge Modules 10
    Board to Board & Mezzanine Connectors Straight Extension Cable
    Board to Board & Mezzanine Connectors Right Angle Extension Cable
Catalog related products
  • STMicroelectronics
    Proximity Sensors Time-of-Flight 8x8 multizone ranging sensor with wide field of view
    Proximity Sensors 3-wire DC;M18;Sn=12 mm;NPN;NO;Non IO-Link
    Proximity Sensors 3-wire DC;M12;Sn=7 mm;NPN;NO;Non IO-Link
    Proximity Sensors 3-wire DC;M12;Sn=7 mm;PNP;NO;COM3