FZ800R12KE3
Mfr.Part #
FZ800R12KE3
Manufacturer
Infineon Technologies
Description
IGBT Modules 1200V 800A
Manufacturer :
Infineon Technologies
Product Category :
IGBT Modules
Collector- Emitter Voltage VCEO Max :
1200 V
Configuration :
Single
Continuous Collector Current at 25 C :
800 A
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Package / Case :
62 mm