IXGA15N100C
Mfr.Part #
IXGA15N100C
Manufacturer
IXYS
Description
IGBT Transistors 30 Amps 1000V 3.5 Rds
Manufacturer :
IXYS
Product Category :
IGBT Transistors
Collector- Emitter Voltage VCEO Max :
1000 V
Configuration :
Single
Maximum Gate Emitter Voltage :
20 V
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Mounting Style :
SMD/SMT
Package / Case :
TO-263AA-3
Packaging :
Tube
Series :
IXGA15N100
Technology :
SI
Datasheets
IXGA15N100C
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Infineon Technologies
    IGBT Transistors HOME APPLIANCES 14
  • Infineon Technologies
  • ROHM Semiconductor
    IGBT Transistors 10us Short-Circuit Tolerance, 1200V 40A, Field Stop Trench IGBT
  • ROHM Semiconductor
    IGBT Transistors 10us Short-Circuit Tolerance, 1200V 15A, Automotive Field Stop Trench IGBT