BSM75GD120DN2
Mfr.Part #
BSM75GD120DN2
Description
IGBT Modules 1200V 75A 3-PHASE
Collector- Emitter Voltage VCEO Max :
1200 V
Collector-Emitter Saturation Voltage :
2.5 V
Configuration :
Hex
Continuous Collector Current at 25 C :
103 A
Gate-Emitter Leakage Current :
320 nA
Maximum Operating Temperature :
+ 150 C
Package / Case :
EconoPACK 3A
Pd - Power Dissipation :
520 W