BSM50GD120DLC
Mfr.Part #
BSM50GD120DLC
Description
IGBT Modules 1200V 50A 3-PHASE
Collector- Emitter Voltage VCEO Max :
1200 V
Collector-Emitter Saturation Voltage :
2.4 V
Configuration :
Hex
Continuous Collector Current at 25 C :
85 A
Gate-Emitter Leakage Current :
400 nA
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Package / Case :
EconoPACK 2A
Pd - Power Dissipation :
350 W