IXXX300N60C3
Mfr.Part #
IXXX300N60C3
Manufacturer
IXYS
Description
IGBT Transistors XPT 600V IGBT 300A
Manufacturer :
IXYS
Product Category :
IGBT Transistors
Packaging :
Tube
Series :
IXXX300N60
Technology :
SI
Datasheets
IXXX300N60C3
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Infineon Technologies
    IGBT Transistors HOME APPLIANCES 14
  • Infineon Technologies
  • ROHM Semiconductor
    IGBT Transistors 10us Short-Circuit Tolerance, 1200V 40A, Field Stop Trench IGBT
  • ROHM Semiconductor
    IGBT Transistors 10us Short-Circuit Tolerance, 1200V 15A, Automotive Field Stop Trench IGBT